Choď na obsah Choď na menu
 


Výroba korpusu debnovej klietky 2. časť

4. 9. 2012

V prvej časti príspevku "Výroba korpusu debnovej klietky 1. časť" som popisoval výrobu korpusu debnovej klietky o rozmere š100*h600*v100 mm. Nakoľko klietka týchto rozmerov v izbe dosť prekážala, rozhodol som sa ju prerobiť. Klietku som rozobral a lamino drevotriesku som zrezal pomocou kotúčovej píly tak, aby rozmer nového chovného zariadenia bol cca š800*h550*v600 mm.

Dosku z dutinkového polykarbonátu hnedej farby o hrúbke cca 5 mm som upevnil pomocou samo-rezných šraub na zadnú časť klietky. Hrúbka 4,5 mm polykarbonátu je postačujúca. Na boky klietky som použil transparentný dutinkový polykarbonát rovnakej hrúbky, ktorý som spevnil v prednej časti klietky pomocou LHD žľabu o rozmere 24*22mm potrebnej dĺžky. Vo vnútri klietky som polykarbonát spevnil kusom plastu bielej farby o šírke cca 35 mm, ktorý mi ostal z výroby plastového vysúvateľného dna. Spevnením bielym plastom zamedzím rôznemu okusovaniu a mechanickému poškodzovaniu polykarbonátu operenými obyvateľmi klietky. Plast LHD žľabu sa reže veľmi dobre, odporúčam rezať pílkou na železo. Presnejšie a jednoduchšie sa pracuje so samotným pílovým listom, ktorý som z rámu píly vymontoval. Jeden koniec pílového listu som omotal papierom, aby som ho mal za čo držať počas pílenia.
 
Cena lamino drevotriesky na klietku cca - 5€ (môže stáť aj viac, ja som zakúpil menej kvalitnú lamino dosku)
 
Cena lamino pásky - 2.50€ (dá sa prižehliť žehličkou na hranu lamino dosky)
 
Cena polykarbonátu na zadnú časť klietky 2/4,5 mm hnedý 13,20€/m² - 6,7€
 
Cena polykarbonátu na boky klietky 2/4,5 mm transparentný 12,60€/m² - 9,6€
 
Vruty, podložky a konfirmát - cca 1,5€
 
LHD žľab 24*22 mm o dlžke 2 m - 1,4€
 
Týmto spôsobom si budem môcť doma ako sa povie na kolene vyrobiť klietku pre drobné vtáctvo a malé papagáje, rôznych rozmerov. Cena korpusu ma vyšla na cca 27€ čo považujem za prijateľné. Korpus klietky veľmi dobre vyzerá, ľahko sa udržiava a dúfam že sa mi osvedči v chove.
 
Ľubomír M.
 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.