Choď na obsah Choď na menu
 


Vtáčie hračky 2.časť

11. 9. 2011

V klietke pre exotické vtáctvo nesmie chýbať vtáčia hračka. Za vtáčiu hračku možno považovať predmet, ktorému vtáčik venuje zvýšenú pozornosť, je preň zaujímavá a okusuje ho. Operenec hrajúci sa s hračkou si zaujímavým, aktívnym spôsobom kráti čas. Hračkou sa môže stať kúsok konárika, papierová rolka s toaletného papiera, alebo napr. vlákno sisalového povrázku. Z praxe môžem potvrdiť, že čím je predmet všednejší, tým je pre vtáčika zaujímavejší. Hračka ma spĺňať určité kritéria napr. pre zdravie operenca musí byť nezávadná, ľahko vyrobiteľná z prírodných materiálov, pre vtáčika zaujímavá a esteticky príťažlivá.

Obrázok

Hračky pre vtáctvo možno zakúpiť v chovateľských potrebách. Ja uprednostňujem domácu výrobu hračiek. Esteticky veľmi zaujímavou hračkou pre papagája môže byť šiška zo smrekových a borovicových ihličnanov, ktoré nachádzam a zbieram aj na sídlisku v lokalitách s minimálnym priemyselným znečistením.

Obrázok

Do šišky som ručne zašrauboval skrutku s okom a zavesil som ju na zvyšný drevený krúžok z garniže, ktorý som následne uchytil na drôtenej časti klietky. Ak vtáčik šišku zničí ľahko sa vymení za novú. Šišku pred použitím opláchnem teplou vodou.

Rád som sa s Vami podelil o malý skromný nápad na výrobu lacnej a pre vtáčiky veľmi zaujímavej hračky.

Ľubomír M.