Choď na obsah Choď na menu
 


Ako jednoducho vyrobiť posed pre papagája

18. 10. 2009

     Každý by sa mal snažiť vytvoriť čo najlepšie podmienky pre svojho opereného kamaráta, ktorého chová doma v klietke. Mnohokrát je chovateľ obmedzený možnosťami, ktoré má. Obmedzenia sú často priestorové, časové alebo zdravotné. Myslím si preto, že je potrebné využiť všetky možnosti ktorými disponujeme tak, aby bol zabezpečený vtáčikovi chovanému v zajatí čo najlepší životný komfort.

Obrázok

     Mnohí chovatelia v panelových domoch chovajúci operenca pre radosť, mnohokrát nemajú  dostatočné priestorové podmienky na to, aby v izbe okrem klietky mohli postaviť aj vtáči strom. Dá sa to vyriešiť aj tak, že klietka, ktorú si chovateľ zadováži má už vo vrchnej časti zabudovaný posed. Ak ste si zadovážili klietku dostatočných rozmerov, ktorá takýto posed nemá, nezúfajte. Posed si jednoducho urobíte sami a esteticky ho aj pripevníte k vrchnej časti klietky. Nepotrebujete toho veľa. Konáriky z ovocných stromov, poprípade vŕby alebo bazy čiernej prijateľnej dĺžky a hrúbky, z ktorých poskladáte posed pre vtáky. Pripomínam, že konáriky je potrebné vyčistiť v teplej vode. Konáre odoberáme len zo stromu, ktorý nebol chemický ošetrovaný napr. proti škodcom. Konáriky spájame šroubami do zaujímavých tvarov. Vašej fantázií sa medze nekladú. Nami vyrobený posed upevníme na vrchnú časť klietky. Upevnenie je jednoduché a praktické, pričom  drevený posed môžeme kedykoľvek nahradiť novým. O upevnení sa dočítate v príspevku:  "Ako správne upevniť konár do klietky".

Obrázok

Obrázok

Obrázok

     Myslím si, že aj takáto drobnosť Vám pomôže skvalitniť život vtáčika chovaného v malometrážnom panelovom byte. Rád som Vám pomohol praktickou radou a ďakujem za návštevu mojej stránky.

Ľubomír M.

    

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.