Choď na obsah Choď na menu
 


Mačacie hračky

10. 8. 2010

     Určite Vám každý chovateľ mačky domácej potvrdí, že je nielen veľmi milým, ale aj hravím spoločníkom. Pre mačku je hra vlastne tréning lovu, boja, pričom cicavec spoznáva a zdokonaľuje svoju mrštnosť, silu a rýchlosť. Po hre nasleduje odpočinok. Hra a odpočinok je pre zvieratko každodenným rituálom, ktorým vypĺňa svoj čas.

Obrázok

     Na trhu s chovateľskými potrebami dostať rôzne hračky pre mačky. Cenovo sa tieto hračky pohybujú od 1,50€ do 5€. V supermarkete som videl mačaciu hračku vyrobenú z látky, napodobeninu myšky, ktorá stála 3,50€. Hračky pre mačku nemusíte kupovať, veľmi ľahko a jednoducho sa dajú vyrobiť aj doma.

Obrázok

     Na výrobu hračky potrebujeme kus papiera, ktorý pokrčíme do tvaru gule. Takto vytvarovanú papierovú guľu spevníme izolačnou elektrikárskou páskou a zavesíme pomocou gumičky mačiatku na hranie. Hračku možno zavesiť, alebo ju použiť ako loptičku. Mačacia hračka vydrží škrabanie a hryzenie štvornohého hrajúceho sa zvieratka dlhé mesiace. Ak by došlo k poškodeniu hračky nie je problém vyrobiť si novú, veď použitého papiera sa nájde v každej domácnosti dosť.

Obrázok 

     Budem rád ak Vám aj takáto drobná rada pomôže pri  výrobe hračky. Určite potešíte nielen svojho štvornohého spoločníka, ale aj seba.

Ľubomír M.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hračka

(kika, 1. 6. 2011 18:27)

výborný nápad :)

mčička

(Domča, 3. 3. 2011 16:46)

Dakujem za radu!